Erzincan sporfutbolStadyum
Trend

Erzincanspor Stadyumu

Erzincanspor Stadyumu Nerede?

Erzincanspor Stadyumu

Başkan Gökhan Keleş tarafından Anagold 24 Erzincanspor’a yeni bir stadyum yapılması için çalışmalar sürdürülüyor. Erzincanspor stadyumu için belediye tarafından stat çevresindeki yol yapım çalışmaları ve peyzaj çalışmaları sürdürülüyor. Şehir Stadyumu ile 6 bin seyirciye ev sahipliği yapan kulüp, 2 yıldır 2. ligde mücadele ediyor.

Erzincanspor Stadyumu Nerede?

Erzincanspor stadyumu Taksim Mahallesi bünyesinde, şehir merkezinde yer alıyor. Antrenman tesisleri Atatürk Mahallesi, merkez ilçede yer alan kulüp, kısa süre içerisinde yeni stadyumuna geçiş yapacak.

1500 kişilik ve 6 bin kişilik stadyumların ardından 15 bin kişilik stadyuma geçen kulüp, yaptığı çalışmalar sayesinde kısa süre içerisinde bir üst lige çıkmayı hedefliyor. Yeni stadyuma Taksim Mahallesi’nde yer verilmesi ve şehrin merkezinde olması, taraftarların tüm maçlara kolayca erişmesi için planlandı. Yeni stadyumun şehir merkezindeki inşasının tamamlanmasının ardından, eski stadın yıkılması için çalışmalara başlanacak.

Erzincanspor Yeni Stadyumu

Anadold 24 Erzincanspor tarafından inşa edilen yeni stadyum, 2. Ligde mücadele eden Erzincanspor’un maçlarına 15 bin seyircinin gelmesine olanak tanıyacaktır. Günümüzde kullanılan Erzincanspor stadyumu 6 bin seyirci kapasitelidir. Modern şehir stadına kısa süre içerisinde erişecek olan Erzincanspor’un 2022 yılı içerisinde stadyumu kullanıma hazır hale getireceği düşünülüyor. Yeni stadyuma gidilmesi için belediye tarafından yeni otobüs seferleri ve hatlar belirlendi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu