Erzincan sporfutbol
Trend

Erzincanspor Tesisleri

Erzincanspor Tesisleri Nerede?

Erzincanspor Tesisleri

Erzincanspor, Vedat Çimen Tesisleri bünyesinde maçlara hazırlanıyor. Bu tesislerde kampa giren ve antrenmanlarını gerçekleştiren futbolcular, ligdeki maçları için tüm hazırlıklarını Vedat Çimen Tesislerine yakın evlerinden gelerek yapıyorlar. Erzincanspor tesisleri olarak da bilinen Vedat Çimen Tesisleri, Taksim Mahallesi sınırları içerisinde yer alıyor.

Erzincanspor Stadyumu Nerede?

Erzincanspor’un 2. Ligde oynadığı maçlar, Atatürk Mahallesi bünyesinde bulunan Erzincan Şehir Stadyumu bünyesinde yer alıyor. 6 bin kişilik stadyum’a otobüslerle ve dolmuşlarla gitmek mümkündür. Merkez ilçede bulunan stadyum 2014 yılından beri faaliyet gösteriyor. Bölgesel amatör lig, 3. Lig ve 2. Ligde mücadele eden takım, 2 yıldır 2. ligdeki yerini koruyor.

Erzincanspor Tesisleri Nerede?

Erzincanspor futbolcularının antrenman yaptıkları Erzincanspor tesisleri Taksim Mahallesinde bulunmaktadır. Tesisin açık adresi Taksim Mah. Talip Kaban Bulvarı Vedat Çimen Tesisleri, Erzincan / Merkez, şeklindedir. Erzincanspor, başkan Gökhan Keleş’in giriştiği çalışmalarla birlikte yeni stadına çok kısa süre içerisinde kavuşacak.

Erzincanspor’a yeni bir şehir stadyumu inşa ettiren yönetim kurulu, yeni stadyumun 15 bin kişi kapasiteli olacağını belirtti. Genç oyunculardan kurulu bir kadroya sahip olan futbol takımının gelecek yıllarda yeni stadıyla bir üst lige çıkması bekleniyor. Kısa süre içerisinde iki üst lige çıkmayı başaran kulüp, üst liglerden aldığı futbolcularla, Vedat Çimen Tesislerinde çalışmalarını sürdürüyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu