Faydalı Bilgiler
Trend

Bisiklet Sürmek Hangi Bölgeyi Çalıştırır

Günde 1 Saat Bisiklet Sürmek Kaç Kalori Yakar?

Bisiklet Sürmek Hangi Bölgeyi Çalıştırır

Bisiklet sürmek, gün içerisinde 1 saat yürümenin yanı sıra kolayca yapılabilecek aktiviteler arasında yer alıyor. Bisiklet sürmek hangi bölgeyi çalıştırır sorusuna genel olarak bacak ve kalça bölgesinin çalıştığına yönelik yanıt vermek mümkündür. Düzenli bir şekilde sürmek ise başta kalça, bacak, ayak ve karın kasları olmak üzere vücudun genelini çalıştırmaktadır.

Bisiklete Binmek Hangi Kasları Çalıştırır?

Bisiklete binmenin etki ettiği kaslar arasında baldır kasları, uyluk önü ve uyluk arkası kasları yer alıyor. Üst vücudun son derece az kullanıldığı düşünülen bu aktivitede, yapılan araştırmalar neticesinde üst vücudun da çalıştığı gözlemlenmiştir.

Verimli bir şekilde pedal çevirmek için omurga hareketi, kolların dik olması, göğüslerin sıkışmış olması gerekiyor. Bu nedenle hem üst vücut hem alt vücut kasları gelişmektedir.

Günde 1 Saat Bisiklet Sürmek Kaç Kalori Yakar?

Bisiklet sürmek hangi bölgeyi çalıştırır sorusuna birçok farklı bölgedeki kasların çalıştığına yönelik yanıt veriliyor. Omuz, kalça, ayak, göğüs kasları ve boyun bölgesini çalıştıran bu aktivitenin düzenli bir şekilde yapılması halinde, sadece 1 saatlik sürüş sonucunda 600 kalori yakılabiliyor.

Ay boyunca günde sadece 1 saat bisiklet sürerek yaklaşık olarak 3 kilo vermek mümkün. Kilo verirken bir yandan da gün içerisinde alınan kalorinin azaltılması, abur cuburdan uzak durulması gerekiyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu