Faydalı Bilgiler

Fenerbahçenin Bosna Hersekli Eski Oyuncuları Kimlerdir?

Fenerbahçenin Bosna Hersekli eski oyuncuları kimlerdir: Fenerbahçenin Bosna Hersekli, bir dönem takıma damga vurmuş olan farklı isimlerden oluşurlar. Bunların büyük bir kısmı Türkiye içinden transfer edilmişlerdir. Listemizde birçok farklı futbolcu bulunuyor.

Fenerbahçenin Bosna Hersekli İlk Oyuncusu Kimdir?

Fenerbahçenin Bosna Hersekli eski oyuncuları kimlerdir: Asim Ferhatovic, takımın Bosna kökenli olan ilk oyuncusu olarak karşımıza çıkar. 1962 yılında imza atmıştır. Herhangi bir maçta forma giymeden ayrılmıştır.

Fenerbahçenin Bosna Hersekli Eski Oyuncuları Hangileridir?

Fenerbahçenin Bosna Hersekli eski oyuncuları hemen şöyle ifade etmek lazım;

  • Muhamed Ibrahimbegovic, santrafor olarak transfer olmuştur. Gol atamadan takımdan ayrılmıştır.
  • Suat Karaliç ise kısa süreli bir biçimde 2 maç boyunca görev almıştır.
  • Demir Hotic, 1993 yılında Gaziantepspor takımından gelmiştir. 4 maçta 1 gol kaydetmesini bilmiştir.
  • Bosna Hersekli oyuncu denildiği zaman kesinlikle akla gelen ilk isimlerden birisi her zaman Boliç olmuştur. Gaziantepspor takımı tarafından ülkemize getirilen bu ismi Fenerbahçe 1995 yılında transfer etmiştir. Son derece iyi bir forvet olan oyuncu 5 yıl boyunca görev yapmıştır. 2000 yılında İspanya’ya transfer olmuştur. Bu süre içinde 172 maça çıkmış ve 76 gol atmasını bilmiştir.

Son olarak Baliç’ten bahsetmek kesinlikle şarttır. Kendisi 65 maç oynamıştır. 26 gol atmıştır. Sarı lacivertli takımın tarihinde en yüksek bonservis bedeli ile satılan oyuncudur. Fenerbahçe sonrasında kariyerine Real Madrid takımında devam etmiştir.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu