Faydalı Bilgiler

Fenerbahçenin Danimarkalı Eski Oyuncuları Kimlerdir?

Fenerbahçenin Danimarkalı eski oyuncuları kimlerdir: Fenerbahçenin Danimarkalı eski oyuncuları, çok uzun yıllar boyunca kulübe katkı sağlamış olan farklı isimlerdir. Bunların özellikle elde edilmiş ve o döneme ait başarılarda öne çıkmış olduğunu hiçbir şekilde unutmamak gerekiyor.

Fenerbahçenin Danimarkalı İlk Oyuncusu Kimdir?

Fenerbahçenin Danimarkalı eski oyuncuları kimlerdir: Henrik Nielsen takıma katılmış olan ilk Danimarkalı olarak dikkat çeker. Santrafor bölgesinde görev yapan başarılı isim 1989 ile 1990 yılları arasında sarı lacivertli takımın formasını giymiştir. 14 maça çıkmış ve 3 gol atmıştır.

Fenerbahçenin Danimarkalı Eski Oyuncuları Hangileridir?

Fenerbahçenin Danimarkalı eski oyuncuları listesinde şunlar vardır;

  • Henrik Jensen ikinci Danimarkalı Fenerbahçeli oyuncu olarak dikkat çeker. Frem takımından alınmıştır. Ancak hiç forma şansı bulamamıştır.
  • Nielsen ise takımın uzun süreli oyuncularından birisi olarak karşımıza çıkıyor. Odense takımından 1993 yılında transfer edilmiştir. Görev yeri ise orta saha şeklindedir. 5 gol atmıştır ve Fenerbahçe ile 59 maça çıkmıştır.
  • Pingel, kısa süreli oyunculardan birisidir. Çünkü sadece 3 maça çıkmıştır. Buna rağmen bir gol atmasını başarmıştır.
  • Fenerbahçe tarihindeki en başarılı Danimarkalı oyuncu ise kesinlikle Högh’tür. 4 sene boyunca görev almıştır. Uche ile çok iyi bir ikili oluşturmuşlardır. Defans oyuncusu 7 gole imza atmıştır.

Son dönemde Kjaer, sarı lacivertli takımda forma giyen bir başka isimdir. 5 gol atmıştır. Zanka ise geçen yıl takımdan ayrılmıştır. 21 maçta 3 gol kaydetmiştir.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu