Faydalı Bilgiler

Fenerbahçenin En Farklı Galibiyeti

Fenerbahçenin en farklı galibiyeti denildiği zaman karşımıza birden çok maçın çıkmış olduğunu görmekteyiz. Bunlarda iki farklı skor söz konusudur. Birisi 7-0 iken diğeri ise 8-1 şeklindedir. Tüm ayrıntılar yazımızda.

Fenerbahçenin En Farklı Galibiyeti Ne Zaman

Fenerbahçenin en farklı galibiyeti skor anlamında 8-1 olarak karşımıza çıkar. Bu 1994 yılında alınmış olan bir sonuçtur. O zaman birinci lig adıyla bilinen süper lig içinde Samsunspor ile karşı karşıya gelen sarı lacivertli ekip, 1 mayıs 1994 senesinde, İstanbul’da oynanmış olan maçta rakibini 8-1 ile geçmesini bilmiştir.

Fenerbahçenin En Farklı Galibiyetleri Nelerdir?

Fenerbahçenin en farklı galibiyetleri şöyledir;

  • 1994 senesinde tarihi bir rekor olarak dikkat çeken Samsunspor karşısında alınmış olan 8-1 sonucu en farklı galibiyet şeklinde tanımlanır.
  • Bundan sadece 1 yıl sonra ise İzmir’de oynanan maçta Fenerbahçe, Kayserispor takımını yine aynı skorla geçmesini bilmiştir.
  • Bunun yanı sıra 1984 tarihinde bu defa rakip Denizlispor olmuştur. Sarı lacivertli ekip hiçbir şekilde zorlanmadan bu takımı 7-0 ile mağlup etmesini bilmiştir.
  • Aynı skor; Şekerspor, Hacettepe, Karabükspor ve yine Kayserispor karşısında da alınmıştır.

Tüm bunların yanı sıra özellikle ezeli rakip olmasından dolayı Galatasaray takımının Kadıköy stadyumunda 6-0 yenilmesini de unutmamak lazım. Bu skor, iki ekip arasındaki oynanmış olan maçlarda alınmış olan en farklı skor olmasından dolayı günümüzde de halen büyük bir öneme sahiptir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu