Faydalı Bilgiler

Fenerbahçenin Hollandalı Eski Oyuncuları Kimlerdir?

Fenerbahçenin Hollandalı eski oyuncuları kimlerdir: Fenerbahçenin Hollandalı eski oyuncuları arasında dünya yıldızı olarak da bilinen farklı isimlerin bulunması, takımın o dönemlerde göstermiş olduğu başarının en açık kanıtı olarak karşımıza çıkar.

Fenerbahçenin Hollandalı İlk Oyuncusu Kimdir?

Fenerbahçenin Hollandalı eski oyuncuları kimlerdir: Pierre van Hooijdonk, kulüp tarihinin hem en başarılı hem de ilk Hollandalı oyuncusu olması ile dikkat çekmektedir. 2003 yılında ünlü takım Feyenord’dan alınmıştır. Hem ilginç saç stili hem de atmış olduğu frikik golleri ile adından söz ettirmiştir. 60 maça çıkmış ve 34 kere rakip takımın ağlarını havalandırmıştır.

Fenerbahçenin Hollandalı Eski Oyuncuları Hangileridir?

Fenerbahçenin Hollandalı eski oyuncuları şunlardır;

  • Pierre van Hooijdonk sonrasında gelen başka bir Hollandalı isim ise Kuyt olmuştur. İngilizlerin ünlü takımı Liverpool’dan transfer edilmiştir. 130 maça çıkmıştır. 37 gol atmıştır. 3 yıl boyunca sarı lacivertli takımın formasını terletmiştir.
  • Robin Van Persie, Fenerbahçe formasını giymiş en kariyerli isimlerin başında gelmektedir. Manchester United takımından alınmıştır. 3 sene burada oynamıştır. Genellikle sakatlıklarla boğuşmuş olsa bile tam 36 golle takımına büyük bir katkı sağlamıştır.
  • Lens, kısa süreli olarak 36 maçta forma giymiştir. 5 gol atmıştır. Ardından önce İngiltere sonra ise Beşiktaş takımına transfer olmuştur.
  • Van Der Wiel, takımın verim alamadığı isimlerden birisidir. 1 sene oynamıştır.

Janssen ise 18 maça çıkmış ancak sadece 5 gol atmıştır.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu