Faydalı Bilgiler

Fenerbahçenin Nijeryalı Eski Oyuncuları Kimlerdir?

Fenerbahçenin Nijeryalı eski oyuncuları kimlerdir: Fenerbahçenin Nijeryalı eski oyuncuları, belli bir dönem boyunca sarı lacivertli takıma hizmet etmişlerdir. Aynı zamanda kulübün farklı pozisyonlarında görev almışlardır. Bundan dolayı listemiz sizin için ilgi odağı olacaktır.

Fenerbahçenin Nijeryalı İlk Oyuncusu Kimdir?

Fenerbahçenin Nijeryalı eski oyuncuları kimlerdir: Uche Okechukwu, Fenerbahçe takımının en önemli simge isimlerinden birisi olarak dikkat çeker. Aynı zamanda bu formayı giymiş olan ilk Nijeryalı futbolcudur. 1993 yılında Danimarka takımı Bröndby’den alınmıştır. 2002 senesine kadar tam 229 maçta görev almıştır. Högh ile beraber adeta savunmaya bir duvar örmüştür. Bu müsabakalarda Uche Okechukwu, 19 gol atmasını bilmiştir.

Fenerbahçenin Nijeryalı Eski Oyuncuları Hangileridir?

Fenerbahçenin Nijeryalı eski oyuncuları denildiği zaman hemen şu isimlerden bahsetmek lazım;

  • Uche Okechukwu sonrasında takıma gelmiş olan bir diğer Nijeryalı ise Okocha olmuştur. Oldukça sansasyonel bir oyuncu olmuştur. Hem frikikleri hem de çalımları ile renk katmıştır. 76 maçta 32 gol atmış ve PSG ekibine transfer olmuştur.
  • Yobo ise defans oyuncusu olarak 2010 yılında imza atmıştır. 114 maçta oynamış ve 3 gol atmıştır.
  • Emenike, takımın en bilinen Nijeryalı transferlerinden birisidir. 93 maça çıkmıştır. Ağları ise 25 kere havalandırmıştır.
  • Moses ise 23 maçta 5 defa gol atmasını bilmiştir.

Fenerbahçe’de forma giyen en son Nijeryalı ise Osayi Samuel olarak dikkat çeker. Halen sözleşmeli bir oyuncudur ve 2 gol atmıştır.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu