Faydalı Bilgiler

Fenerbahçe’nin Portekizli Oyuncuları

Sarı lacivertli takım çok uzun bir süre boyunca Portekizli oyuncuları kadrosuna katmış ve bunun sonrasında birtakım başarılara da imza atmıştır. Fenerbahçe’nin Portekizli oyuncuları olarak bilinen isimlerini sizler için derledik.

Fenerbahçe’nin Portekizli İlk Oyuncusu Kimdir?

Fenerbahçe’nin Portekizli oyuncuları olarak bilinen ilk oyuncusu Dimas’tır. O dönemin en iyi futbolcularından birisi olmasının yanı sıra İtalya’nın ünlü takımı Juventus’tan transfer edilmiştir. 1998 senesinde takıma katılmış olan defans oyuncusu 2 sene boyunca görev yapmıştır. 24 maça çıkmıştır. 4 gol atmasını bilmiştir.

Fenerbahçe’nin Portekizli Oyuncuları Kimlerdir?

Fenerbahçe’nin Portekizli oyuncuları arasında aynı zamanda şu isimler mevcuttur;

  • Dimas haricinde takıma gelmiş olan ikinci Portekizli oyuncu Meireles olmuştur. Chelsea takımından 2012 yılında almıştır. Sarı lacivertli takımda 4 yıl forma giymiştir. 105 maça çıkmıştır. 8 gol atmıştır. Orta saha oyuncusu buradan ayrıldıktan sonra kariyerini noktalamıştır.
  • Alves, takıma gelmiş olan üçüncü Portekizli futbolcu olarak dikkat çeker. 2013 yılında takıma katılmıştır. 101 maça çıkmıştır. 3 sene görev yapmıştır. 4 gol atmıştır.
  • Bunun yanı sıra Nani gibi önemli bir yıldızın da takımda oynamış olduğunu görmekteyiz. Manchester United ekibinden alınmıştır. 47 maçta tam 12 gol kaydetmesini bilmiştir.
  • 2017 yılında ise bir defans oyuncusu olan Neto, Rusya takımı Zenit’ten transfer edilmiştir. 16 maçta görev almıştır.

Fenerbahçe son olarak geçtiğimiz ay Miguel Crespo ile anlaşma sağlamış ve onu takıma katmıştır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu