Faydalı Bilgiler

Futbolda Wf Ne Demek

Futbolda Wf ne demek: Futbolda birden çok kavramın olmasının yanı sıra bunların genellikle yabancı kelimelerin kısaltılması şeklinde ifade edildiğini görmekteyiz. Futbolda Wf de bunlardan birisidir. Kanat forveti demektir. Özelliklerinin bilmek önem arz eder.

Futbolda Wf Ne Anlama Gelir?

Futbolda Wf ne demek: Futbolda Wf, Wing Forward kavramının kısaltılmış hali olarak karşımıza çıkar. Wing, İngilizcede kanat demektir. Forward ise forvet oyuncusu manasını taşır. Bundan dolayı kanat forveti olarak Türkçemize çevirmek mümkündür.

Futbolda Wf Ne Yapar?

Futbolda Wf görevleri şöyledir;

  • En dikkat çekici görevi kenardan orta açmaktır. Bu konuda çok iyi olması, özellikle merkez santrafor için büyük bir avantaj demektir.
  • Bunun yanı sıra çalım atma özelliğini taşıması da lazım. Bu sayede rakibini çok kolay bir biçimde ekarte edebilmektedir.
  • Kenar forvetlerinden beklenen bir diğer şey ise son vuruşlarının iyi olmasıdır. Çünkü bu tip oyuncuların kaleci ile karşı karşıya kalması durumunda başarılı şekilde topa vurması, bunu ağlarla buluşturması ve doğal olarak beklenen golü atması kesinlikle çok mühimdir.

Futbolda Wf Önemi Nedir?

Futbolda Wf iki yönlü bir oyuncudur. Çünkü hem kanatlardan orta açabilir hem de içeri girerek gol kaydedebilmektedir. Aynı zamanda belli sitemlerde oynamış olduğunu görmekteyiz. Bunların başında ise 4 3 3 sistemi gelmektedir. Böyle bir oyun dizilişi söz konusu olduğunda ilgili futbolcuya çok büyük bir iş düşmektedir.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu