Faydalı Bilgiler

Galatasaray’ın En Genç Başkanı

Galatasaray’ın en genç başkanı, Burak Elmas olarak karşımıza çıkıyor. Geçtiğimiz dönemde eski başkan olan Mustafa Cengiz’in aday olmaması sonrasında kongrede adaylığını açıklamış olan bu isim, rakipleri karşısında başarılı olmuş ve sarı kırmızılı ekibin yönetim koltuğuna oturmasını bilmiştir.

Galatasaray’ın En Genç Başkanı Kim?

Galatasaray’ın en genç başkanı Burak Elmas’tır. Daha önce defalarca takımın yönetim kadrosunda yer alan isim sadece 47 yaşındadır. 1974 senesinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Yelda Süren ile evli olan genç isim, geçtiğimiz dönem yapılan kongrede aday olmuş ve kazanmıştır. Bunun sonrasında yola Fatih Terim ile devam edeceğini net bir biçimde ifade etmiştir.

Galatasaray Kaç Başkanı Oldu?

Galatasaray’ın bugüne kadar birçok başkanı olmuştur ve bunun sayısı ise 38 olarak dikkat çeker. Bunların bir kısmı birkaç defa göreve gelmiştir. Bu isimlerden bazıları şöyledir;

  • İlk başkan Ali Sami Yen’dir. 14 sene boyunca takımın başkanlığını yapmıştır. 1925 yılında yeniden ikinci kez göreve gelmiştir.
  • Alp Yalman ise 1990 ve 1996 yılları arasında başkanlık görevinde bulunmuştur.
  • Faruk Süren önemli bir başkan olarak dikkat çeker. Bunun nedeni ise bu ismin başkanlığı sırasında sarı kırmızılı ekibin UEFA kupasını ve Avrupa Süper Kupayı müzesine götürmesidir.
  • Özhan Canaydın Galatasaray takımının bir diğer önemli oyuncusu olarak dikkat çeker. Kendisi uzun bir süre önce vefat etmiştir.

Şu an başkanlık koltuğunda ise Burak Elmas oturmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu