Genel

Kadınlarda Estetiğin Önemi

Kadınlarda Estetiğin Önemi

Kadınlar annelik estetiği uygulamasına genel olarak doğum yaptıktan sonra ihtiyaç duyarlar. Doğal olarak doğum yapan kişilerde görünüm açısından bazı bozukluklar olabilir. Bu bölgelerin estetiği annelik estetiği olarak adlandırılır.

Son dönemlerde bu terim daha fazla duyulmaya başlamıştır. Yurtdışında Mommy makeover olarak bilinir. Doğumdan sonra oluşan deformasyonlar, anneleri mutsuz eder. Fiziksel ve psikolojik olarak kendilerini iyi hissetmezler. Bu yüzden de estetik başvurusu yaparlar. Eğer hekim uygun görürse, annelik estetiği uygulanır.

Annelik Estetiği Nedir?


Günümüzde annelik estetiği yeni annelerin doğum sonrası vücutlarındaki bazı bölgelerin estetik yapılması durumudur. Kusurları gidermek ve için tercih edilir. Bazen tek bir seans yeterli olurken, bazen de birkaç seans süren operasyonlar olabilir. Hızlı bir yöntemdir ve kolaydır. Birkaç estetik işleminin bir arada uygulanmasında herhangi bir sakınca bulunmaz.

Doğumdan sonra ve en çok karın bölgesi, kollar, bacaklar ve göğüs bölgesinde deformasyon görülür. Bunlarda kişiyi fiziksel olarak rahatsız eder. Annelik estetiği yaptıracak kişilerin, doğum sonrasını tercih etmesi önemli bir detaydır.

Annelik Estetiği Nasıl Yapılır?

 

Annelik estetiği yaptırmak isteyen kişilerin ilk olarak hangi bölgeleri sorunlu, tespit etmek gerekir. Karın bölgesinde bir sorun varsa karın germe ameliyatı tercih edilir. Karın bölgesi daha düz ve yağsız bir hale getirilir. Özellikle yağ problemi varsa, ideal bir yöntem olacaktır. Liposuction en çok tercih edilen yöntemdir.

Göğüs de en çok görülen problemler, sarkma ya da büyüklük ve küçülme sorunudur. Meme için uygulanan annelik estetiği yöntemleri, meme büyütme, meme küçültme ve meme dikleştirme estetiğidir. Germe işlemleri kol ve bacaklar içinde tercih edilebilir. Aslında kolay bir ameliyat olsa da aynı anda farklı operasyonlar uygulandığı için, hastaya genel anestezi verilir.

Annelik Estetiği Kimlere Yapılır?

 

Annelik estetiği kimlere yapılır, merak edilen bir konudur. Doğum yapmış ve fiziksel olarak sıkıntı yaşayan kişiler için bu estetik türü uygundur. Hastanın genel durumu da estetiğe uygunluk açısından çok önemlidir.

Vücut Şekillendirme Neleri Kapsar?

 

Kişiler vücut şekillendirme estetiğini sonradan oluşan fiziki bozukluk, ya da doğuştan gelen bir şekil bozukluğu sebebi ile tercih edilir. Kapsamı geniştir. Karın germe ya da yağ alma gibi işlemler, vücut şekillendirmeye girer.

 

 

Vücut Şekillendirme Yöntemleri

 

Uygulanan vücut şekillendirme yöntemleri çeşitlidir. Meme operasyonları, kol ve bacak germe operasyonları, kalça operasyonları gibi estetik türlerinin hepsi, vücut şekillendirme yöntemleri arasında yer alır. Kişinin sağlık durumuna bakılarak vücut şekillendirme işlemi çeşitli yöntemler ile yapılır.

Vücut Şekillendirme Avantajları Nelerdir?

 

Uygulanan vücut şekillendirme sonucu kişi istediği görüntüye kavuşmuş olur. Vücut hatları daha iyi bir duruma gelir ve fiziksel olarak ideal bir görünüm oluşur. Bundan dolayı da vücut şekillendirme yöntemi sıklıkla tercih edilir.

Karın Germe Ameliyatı Kimlere Uygulanır?

 

Bu uygulama yani karın germe ameliyatı karın bölgesi sarkmış ya da yağlı olan kişilere yapılan bir işlemdir. Amaç karının daha gergin ve düz olmasını sağlamaktır. Ülkemizde karın germe işlemi çok başarılı olarak yapılmaktadır.

Karın Germe Ameliyatı Öncesi Sonrası Neler Yapılmalı?

 

Her ameliyatta olduğu gibi karın germe ameliyatı öncesi zararlı alışkanlıklar bırakılmalı, ameliyat sonrası da önerilere mutlaka dikkat edilmesi gerekir. Özellikle korse takmak ihmal edilmemesi gereken bir konudur.

Karın Germe Ameliyatı İyileşme Süreci Nasıldır?

 

Bu yapılan karım germe ameliyatı sonrası, 3-4 haftalık bir İyileşme süreci vardır. Bu süreçte ameliyatlı bölgenin korunması gerekir. Karın bölgesindeki hassas durum düzelene kadar dikkatli olunmalı ve spordan özellikle karın bölgesini çalıştıracak hareketlerden uzak durulmalıdır.

Karın Germe Ameliyatı Fiyatları

 

Her hastaneye ve doktora göre karın germe ameliyatı fiyatları değişiklik gösterir. Birkaç faktöre bağlı olarak fiyatlar değişebilir. Özellikle seçtiğiniz hastane ve hekim fiyat konusunda oldukça etkilidir.

 

 

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu